Kulturalne

STRONA NIE BĘDZIE JUŻ AKTUALIZOWANA. ZAPRASZAMY NA STRONĘ SZKOŁY PODSTAWOWEJ im. 18 DYWIZJI PIECHOTY ZIEMI ŁOMŻYŃSKIEJ POD ADRESEM

Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Uczniów, rodziców i nauczycieli powitał nowy Dyrektor Szkoły Podstawowej im. 18 Dywizji Piechoty Ziemi Łomżyńskiej pan Wojciech Strzeszewski. Stanowisko Zastępcy Dyrektora Szkoły objęła pani Bogusława Chrzanowska. Za wieloletnią współpracę pani Dyrektor Cecylii Strzeszewskiej podziękował Wójt Gminy Andrzejewo pan Michał Rutkowski. Rok szkolny przywitały połączone siły rad pedagogicznych Szkoły Podstawowej i Gminnego Gimnazjum w Andrzejewie. Miło nam poinformować, że nasza szkoła ma nowego sponsora - państwo Daniel i Kinga Kocińscy, właściciele firmy @GRUPA PASZOWA AGROHURT ufundowali cztery stypendia w wysokości 1500zł., dla uczennicy i ucznia z klas młodszych i starszych, którzy na koniec roku szkolnego będą mieli najwyższe średnie. Przed nauczycielami, uczniami, rodzicami i samorządowcami wiele nowych wyzwań, ale wspólnie na pewno sobie z nimi poradzimy!

Dzień Patrona

Dzień Patrona w Gminnym Gimnazjum w Andrzejewie.

30 maja 2017 r. obchodziliśmy Święto Patrona Gminnego Gimnazjum w Andrzejewie - Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście, nauczyciele i młodzież z naszej szkoły.<br /> Żeby propagować informacje o życiu i działalności Prymasa , co roku organizujemy dla uczniów szkół podstawowych „Gminny Konkurs Wiedzy o Kardynale Stefanie Wyszyńskim” – XII edycja. Konkurs składał się z dwóch części;">
Uczniowie z klas: 0 – III, IV – VI, I – III gimnazjum mieli za zadanie wykonanie pracy plastycznej, która była interpretacją słów Kardynała Wyszyńskiego „To jest prawdziwa przyjaźń – osłaniać innych, nawet kosztem siebie”.
Finalistami konkursu plastycznego zostali:

W kategorii klas „0” :
Miejsce I – Joanna Świerżyńska – SP w Starej Ruskołęce
Miejsce II – Maria Kotomska – SP w Andrzejewie
Miejsce II – Maja Dziarska – SP w Andrzejewie
Miejsce III – Maja Szymańska – SP w Andrzejewie
Wyróżnienie – Julia Godlewska – SP w Andrzejewie
W kategorii klas I – III:
Miejsce I – Aleksandra Świerżewska – SP w Andrzejewie
Miejsce I – Alicja Świerżyńska – SP w Andrzejewie
Miejsce II – Kamil Kulesza – SP w Andrzejewie
Miejsce II – Tomasz Szabłowski – SP w Ołdakach Polonii
Wyróżnienie – Łukasz Gocał – SP w Starej Ruskołęce
W kategorii klas I V – VI:
Miejsce I – Mateusz Doncer – SP w Starej Ruskołęce

W kategorii Gimnazjum:
Miejsce I – Daniel Żebrowski
Wyróżnienie – Dominika Sudak. W II części XII Edycji Gminnego Konkursu Wiedzy o Kardynale Stefanie Wyszyńskim wzięło udział 12 uczniów z trzech szkół podstawowych. W I etapie konkursu uczniowie rozwiązali test wiedzy o życiu i działalności Kardynała Stefana Wyszyńskiego, który pozwolił wyłonić 3 – osobowe drużyny, reprezentujące Szkoły w Andrzejewie, Starej Ruskołęce i Ołdakach Polonii. Drugi etap miał charakter quizu składającego się z 5 konkurencji: krzyżówka, rebus, rozpoznawanie miejsc związanych z życiem Kardynała, puzzle i pytanie problemowe.
Suma punktów z pierwszego i drugiego etapu osiągnięta przez drużynę wyłoniła zwycięzców.
I miejsce drużyna ze SP w Starej Ruskołęce w składzie:
Paulina Frądczyk
Katarzyna Wardaszka
Małgorzata Gralik
II miejsce drużyna ze SP w Ołdakach Polonii w składzie:
Maciej Perkowski
Kamila Zalewska
Paulina Żyłowska
III miejsce drużyna ze SP w Andrzejewie w składzie:
Dominika Świerżewska
Magdalena Ościłowska
Michał Rutkowski

Test wiedzy o Kardynale Stefanie Wyszyńskim pisali również uczniowie I klasy gimnazjum.
I miejsce: Daniel Żebrowski
II miejsce: Gabriela Tyl
II miejsce: Karolina Dębek

Wszyscy nagrodzeni uczniowie otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez wójta Gminy Andrzejewo p. Michała Rutkowskiego, który sprawuje honorowy patronat nad konkursem.
Uroczystość uświetnił występ chóru szkolnego i recytacja wierszy księdza Jana Twardowskiego w wykonaniu uczennic Gminnego Gimnazjum.

Droga Krzyżowa

Droga Krzyżowa w wykonaniu uczniów Gminnego Gimnazjum w Andrzejewie.

Przygotowanie: Iwona Majewska, Jolanta Andruszkiewicz, Jolanta Zalewska, ks. Adam Izbicki, technika sceniczna Agencja RAM Art, przygotowanie techniczne: Radosław Majewski, współpraca: Rycerze Kolumba

wywiadówka

Więcej artykułów…