Dni związane z Książką

Umiejętność czytania, to zdolność poznawania świata i ludzi, wystarczy jedynie otworzyć książkę. Czas poświęcony słowu pisanemu rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo i pozwala nam przenieść się tam, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane. Kontakt z BAJKĄ, to pierwszy krok każdego czytelnika w nieznaną krainę niesamowitą i ciekawą, której bohaterowie uczą nas podstawowych wartości i norm moralnych. To moment, w którym rozpoczynamy podróż z książką. Dlatego 2 kwietnia, dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, Międzynarodowa Izba ds. Książek dla Młodych Ludzi ustanowiła w 1976 r. Międzynarodowym Dniem Książki Dziecięcej. W tym samym miesiącu, 23 kwietnia, obchodzimy również Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji Gimnazjaliści z naszej szkoły uczestniczą w akcji pisania wspólnej bajki dla dzieci. Efekty ich pracy zostaną opublikowane w zakładce: Uczniowie piszą.