Rajd rowerowy

 19 maja, w słoneczny poranek grupa gimnazjalistów wyruszyła na rowerach do stadniny koni w Ugniewie. Wszyscy uczestnicy wyprawy w kamizelkach odblaskowych, w asyście opiekunów i zabezpieczenia technicznego, w świetnych nastrojach pokonywali kolejne kilometry trasy. Lekki wiatr orzeźwiał uczestników rajdu, a cel wyprawy - jazda na koniach, motywował do utrzymania tempa jazdy. Po dotarciu do stadniny  uczestnicy rajdu zasiedli przy ognisku  i w atmosferze zabawy i śmiechu jedli przygotowane kiełbaski. Po posiłku wszyscy udali się do stajni, gdzie poznali rekwizyty związane z hipiką, sposób przygotowania konia do jazdy. Największe wrażenie na uczestnikach wyprawy wywarł bezpośredni kontakt z tym pięknym i dostojnym zwierzęciem, jakim jest koń. Sama jazda na koniu była ukoronowaniem wyprawy i spodobała się naszym "początkującym dżokejom". Świetna kondycja uczestników wyjazdu i sprzyjająca pogoda czyniły drogę powrotną równie przyjemną jak wyjazd. Zorganizowany rajd odbył się w ramach działań WF z Klasą stanowiąc formę promocji zdrowego stylu życia i spędzania czasu wolnego na sportowo.Koordynatorem akcji jest pan Kamil Rosiński, nauczyciel wychowania fizycznego w tutejszym Gimnazjum.