Czas na sport

Maj to czas lekkoatletycznych zmagań  i rywalizacji w powiatowych zawodach  odbywających się w Ostrowi Mazowieckiej w ramach cyklicznego święta sportu XVII MAZOWIECKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ. Jak co roku, nie mogło zabraknąć tam naszej reprezentacji. Wyjazd poprzedziły żmudne przygotowania  i treningi. Gimnazjaliści w dwóch grupach wiekowych : młodzików w wieku od 13 do 15 lat i juniorów młodszych rekrutujących się spośród trzecioklasistów, stanęli do walki o miejsca na podium w dniach 13 i 14 maja 2015.

Zawody rozgrywane były w  konkurencjach indywidualnych, sztafecie 4 x 100 m. oraz sztafecie olimpijskiej (oddzielnie w kategorii dziewcząt i chłopców), w których to, uczniowie naszej szkoły odnieśli sukcesy :

w sztafecie 4 x 100 m

I MIEJSCE zdobyło Gimnazjum w Andrzejewie, w kategorii chłopcy, z wynikiem  51:18:00

III MIEJSCE zdobył Adrian Hilarczuk, uczeń klasy III, z wynikiem 536

I MIEJSCE zdobyło Gimnazjum w Andrzejewie, w kategorii chłopcy, z wynikiem 50,37
II MIEJSCE zdobyło Gimnazjum w Andrzejewie, w kategorii dziewczęta, z wynikiem 1,03:18

w sztafecie olimpijskiej
I MIEJSCE zdobyło Gimnazjum w Andrzejewie, w kategorii dziewczęta, z wynikiem 5,19.54
I MIEJSCE zdobyło Gimnazjum w Andrzejewie, w kategorii chłopcy,  z wynikiem 4,05

Nasi młodzi lekkoatleci bardzo ambitnie walczyli o jak najlepsze wyniki indywidualne oraz zespołowe dla  gimnazjum. Osiągnięte przez nich wyniki były niejednokrotnie ich rekordami życiowymi. Dzięki swym wysiłkom wszyscy nasi medaliści uzyskali awans do zawodów międzypowiatowych w Kadzidle. W klasyfikacji końcowej Gimnazjum Andrzejewo uplasowało się na I MIEJSCU z sumą punktów  101 w kategorii dziewcząt i 134 punktami w kategorii chłopców.