Ogólnopolskie Wybory Książek
Biblioteka Gminnego Gimnazjum w Andrzejewie w ramach Ogólnopolskich Wyborów Książek organizowanych przez redakcję miesięcznika BIBLIOTEKA W SZKOLE przeprowadziła głosowanie wśród uczniów, w którym to czytelnicy  Biblioteki  Gimnazjalnej wypowiedzieli się na temat preferencji i wyborów czytelniczych, jakie podejmują jako młodzi ludzie poznający świat słowa drukowanego. Udział w wyborach był dobrowolny, każdy z uczestników miał możliwość przywołania tytułów jego zdaniem ciekawych i zasługujących na uwagę rówieśników. Z prawa głosu skorzystało 129 czytelników, wrzucając karty do głosowania do przenośnej urny wyborczej w obecności Komisji Wyborczej, która sprawnie przeprowadziła głosowanie. Wśród tytułów najczęściej wskazywanych znalazły się następujące pozycje:

Agnieszka Tyszka M jak dżem
Stepheni Meyer Zmierzch
Veronica Roth Niezgodna
Ewa Nowak Yellow Bahama w prążki
Kerstin Gier Czerwień rubinu
Kerstin Gier Błękit szafiru
Colleen Houck Klątwa Tygrysa
Agnieszka Tyszka Kawa dla kota
Gayle Forman Zostań, jeśli kochasz
John Green Gwiazd naszych wina
Kerstin Gier Zieleń szmaragdu
John Ronald  Reuel Tolkien Hobbit
J.K. Rowling Harry Potter i insygnia śmierci
Christopher Paolini Eragon