WF z Klasą

             

              Rok szkolny 2014/15 w naszej szkole upływać będzie pod hasłami związanymi z promocją sportu i zdrowego stylu życia w oparciu o odwołanie do kultury fizycznej jako propozycji spędzania czasu wolnego i pomysłu na nowatorskie lekcje WF-u. Wszystko to za sprawą uczestnictwa naszej szkoły w drugiej edycji programu WF Z KLASĄ przebiegającego pod patronatem Centrum Edukacji Obywatelskiej i Ministerstwa Kultury i Sportu. Akcja ta prowadzona jest obecnie w 1500 placówkach szkolnych w całym kraju. Głównym jej celem jest faktyczne czerpanie przyjemności z lekcji WF-u i sportu w szkole w atmosferze zabawy, radości i zdrowego współzawodnictwa.
             Pierwszym elementem działań związanych z programem był wyjazd uczniów gimnazjum na mecz piłki nożnej na stadionie Pepsi Arena drużyn Legia Warszawa kontra Pogoń Szczecin.

     

            Ważnym punktem działań stała się debata sportowa - Sportowy Okrągły Stół służący wypracowaniu wspólnej wizji zajęć z WF-u i szeroko rozumianemu wdrażaniu do kultury fizycznej członków naszej społeczności gimnazjalnej.W dyskusji wzięli udział wszyscy członkowie naszej szkoły reprezentowani przez Pana Dyrektora Wojciecha Strzeszewskiego, nauczycieli WF-u Pana Kamila Rosińskiego (koordynatora projektu) i Pana Kamila Raczyńskiego,poszczególne zespoły klasowe reprezentowali uczniowie wytypowani przez wszystkie klasy, informatyczną oprawę dyskusji zapewniła nam Pani Beata Kowalska wizualizując problemy i kwestie poruszane przez uczestników debaty w postaci tabeli akcentującej  kwestie poruszane przez kolejnych uczestników dyskusji o sporcie w naszej szkole. 

Bezpośrednia relacja uczestniczki debaty Aleksandry Przeździeckiej, uczennicy klasy IIIb:

       Dnia 5 listopada 2014r. odbyła się debata sportowa dotycząca lekcji WF-u w naszym gimnazjum. Uczestniczyła w niej cała szkoła, wraz z radą pedagogiczną. Na początku, moderator akcji, Pani Agnieszka Lużyńska wyjaśniła program przebiegu debaty i kolejne jej etapy,czuwając nad całością  dyskusji, następnie koordynator, Pan Kamil Rosiński, przedstawił cele i zadania II edycji ogólnopolskiego programu „WF z Klasą”. Członkowie poszczególnych klas zaprezentowali pozytywne strony lekcji proponując rozwiązania i pomysły na uatrakcyjnienie zajęć. Swoje przemyślenia kierowali do Pana Dyrektora, który cierpliwie wysłuchał i skomentował wszystkie wypowiedzi. Nauczyciele WF-u rozpatrywali pomysły i nowe rozwiązania proponowane przez uczniów, w odniesieniu do lekcji WF-u. W międzyczasie wyświetlane były zdjęcia z zawodów, imprez sportowych i lekcji WF-u. Przebieg  dyskusji dokumentowały hasła  potrzeb i oceny stanu sportu w szkole zamieszczane przez Panią Beatę Kowalską w formie tabeli wspierając panel dyskusyjny. Efektem rozmów były wspólne pomysły związane ze sportem i wypracowane zadania do realizacji.