Szkolny Radiwęzeł


Czas na uczniowskie nowinki z Naszej Szkoły!


24 września 2014 roku wyemitowano audycję
poświęconą wyborom do Samorządu Uczniowskiego
i Europejskiemu Dniu Języków, który obchodzimy 26.09.2014r

1 października 2014 roku wyemitowana zostanie audycja
w tematyce swej związana z Międzynarodowym Dniem Muzyki
i Dniem Chłopaka.

Archiwum


13 marca 2011 roku
ruszył szkolny radiowęzeł.
Pierwszą audycję poprowadzili: 
Ewelina Bogucka,
Anna Majewska,
Tomasz Warszawin

Cykl Historia Polski na wesoło zainicjowali:
Tomasz Kaczorowski i Sebastian Radziejewski.

Audycja poświęcona książkom i spotkaniu autorskiemu z pisarzem


6 maja 2014 na ósmej godzinie lekcyjnej.Konstytucja 3 Maja


Historia naszego kraju stanowi sumę spektakularnych zwycięstw, ale także bolesnych klęsk. Uchwalenie w 1791 roku Konstytucji 3 Maja jest najwybitniejszym dziełem polskiego oświecenia i dowodem dalekowzroczności oraz próbą radykalnego uzdrowienia państwa. Nowatorstwo i wyjątkowość Konstytucji 3 Maja w skali świata wynikała z faktu, że była ona drugą na świecie (po Stanach Zjednoczonych) i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.
29 kwietnia 1919 r. sejm uchwalił uznanie dnia 3 Maja za święto państwowe. Dziś Trzeci Maja zajmuje drugie miejsce w kalendarzu rocznic narodowych zaraz po Jedenastym Listopada. Święto przypomina nam wysiłki naszych przodków, którzy podjęli się trudnego zadania reformy państwa chylącego się ku upadkowi. Przywołuje z kart historii wiele wzorów do naśladowania dając przykłady zachowań patriotycznych.
Wpisując się w przesłanie Tego ważnego Święta Narodowego Samorząd Uczniowski zaprezentował audycję w szkolnym radiowęźle poświęconą temu wydarzeniu, w trakcie której przywołana została  historia uchwalenia i sylwetki twórców ustawy zasadniczej.

Jeśli masz dobry pomysł na audycję, chcesz coś ogłosić, zapraszamy do Biblioteki Szkolnej.