Historia szkoły

Reforma szkolnictwa wprowadzona 1999 roku spowodowała zmianę struktur oświatowych w Polsce.  Trzyletnie gimnazjum stało się nowym elementem owej struktury. W pierwszej klasie gimnazjów znaleźli się uczniowie, którzy w dotychczasowym systemie rozpoczynaliby klasę siódmą.
We wrześniu 1999 r. został powołany Zespół Placówek Oświatowych w Andrzejewie, w skład których weszły: Publiczne Gimnazjum i Szkoła Podstawowa.

W roku 2000 rozpoczęto  budowę Gimnazjum. Nowoczesny, przestronny gmach powstał w 14 miesięcy nakładem 2,5 mln zł, z czego 500 tys. pochodziło z funduszu Ministerstwa Oświaty. Poza wygodnymi klasami młodzież otrzymała do dyspozycji stołówkę, siłownię i dużą salę gimnastyczną. Kolejnym zadaniem było nadania szkole imienia.
3.09.2001 roku w obecności najwyższych władz państwowych i kościelnych, nastąpiło otwarcie nowego gimnazjum i nadanie mu imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uroczystość ta była zarazem centralną inauguracją roku szkolnego 2001/2002. Jednym z głównych jej punktów  było wręczenie uczniom Gminnego Gimnazjum w Andrzejewie Sztandaru Szkoły. Nie przez przypadek patronem został Prymas Stefan Wyszyński. Przyszły zwierzchnik Episkopatu Polski, jako dziewięciolatek mieszkał  w Andrzejewie i tu uczęszczał do III klasy szkoły podstawowej.

Hymn Gminnego Gimnazjum
w Andrzejewie
im Kard Stefana Wyszyńskiego

JEST ZAKĄTEK  NA TEJ ZIEMI
GDZIE POZOSTAŁ ŚLAD TWYCH STÓP
ODCIŚNIĘTY, GDYŚ POWRACAŁ
BY ODWIEDZAĆ MATKI GRÓB.
Z KAŻDYM DZIELIĆ TYŚ POTRAFIŁ
TROSKI I RADOŚCI SWE.
KAŻDY, KTO ŻYŁ W TEJ PARAFII
KOCHAŁ CIĘ.

STEFANIE, KSIĘŻE STEFANIE
CHCIEJ NASZYM PATRONEM BYĆ
PRAGNIEMY ZA TWYM WSKAZANIEM
MARYJĘ KOCHAĆ I CZCIĆ.

OTOCZ SWĄ OPIEKĄ MŁODZIEŻ
GDY PRZEKROCZY SZKOLNY PRÓG.
BY UCZYŁA SIĘ ŻYĆ CO DZIEŃ
TAK JAK NAKAZUJE BÓG.
NIECH TWE CNOTY, TWÓJ CHARYZMAT
ZDOBIĄ SERCA JEJ JAK KWIAT